Pateikite man pavyzdį Kelionė po Kiniją:: Kelionė į Kiniją - Kinijos žmonės

2008 m. gegužės 10 d., šeštadienis

Kelionė į Kiniją - Kinijos žmonės



Šaltinis: http://www.kligys.com

KINIJOS ŽMONĖS

Kinai, iš vienos pusės, yra “normalūs” žmonės: statosi nieko neįpatingus blokinius namus (tik senesni namai yra su tais riestais stogais, kaip kad mes įsivaizduojam tradicinį kinišką pastatą), nešioja tokius pat drabužius. Tik jų akys siauros. Ir mąstymas aukšyn-kojom. Žodžiu, reikia priprasti.

Kinija į visas pakampes yra prisikimšusi žmonių. Visur pilna įdarbintų žmonių. Pilna personalo kavinėse, kirpyklose ir pan. Net Šanchajaus metro kiekvienoje stoteleje stovi po du uniformuotus vyrukus, kurie prižiūri, kad žmonės neperliptų saugos linijos.

Spjaudosi kiniečiai tiek gatvėje, tiek disko klubuose, tiek traukiniuose. Man važiuojant iš Pekino į Šanchajų traukiniu vienas toks man tarp kojų kad spjovė ir net su koja nepamakalavo kad greičiau išgaruotų. Kai antrą kartą kiek vėliau norėjo spjauti, tarp mano kojų nebuvo vietos, todėl vargšeliui teko lėkti į tualetą. Šanchajaus metro stotyse net yra ženklai su perbrauktu spjaudalium ir užrašu "NESPJAUDYTI".

Kinai yra dideli rėksniai. Gatvėse niekas nepaiso kelio eismo taisyklių. Jei norit pramokti profesionaliai valdyti mašiną – pagyvenkit Kinijoj ir pasitreniruokit nenutrenkti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklų ir kitų važiuojančių prietaisų.

Iš kitos pusės, kartais kinai yra visai draugiški. Kartą supermarkete su latve Laura pirkom keksą. Ilgai dvejojom pirkti ar nepirkti, ir mums apsisprendus į maišelį prie kekso pardavėja dar pridėjo dvi bandeles "šiaip sau". Matyt patikom.

Man asmeniškai kinai nepatinka. Jie nėra gražūs (gal dėl siaurų akių?). LABAI labai grubūs ir nemandagus. Jei tau užmins ant kojos – niekada nepasakys “atsiprašau”. Spjaudosi kur papuola. Normalu yra ir bezdėti viešoj vietoj.

Daug kinų vyrų turi užsiauginę labai ilgą kurios nors rankos mažojo piršto nagą. Spėkit kodėl? Ogi krapštyti ausims! Fu, nu ir durna mada. Kai Danijoj vieno kino paklausiau kodėl mažo piršto nagas nekirptas ir šlykščiai ilgas, jis man atsakė, kad ausims krapštyti. Tą kartą maniau kad bičas juokauja, nes jis mėgėjas pamesti baikų. O pasirodo jis buvo nuoširdus.

Kita šlykšti vyrų tradicija – nešioti trumpas nailonines kojines. Atrodo nenusakomai šlykščiai. Paprastai jos būna tamsiai violetinės spalvos. Ar įsivaizduojat? Fe.

Susidarė įspūdis, kad kinai yra labai smalsūs ir labai daug valgo. Aš nesugebu suvalgyti jų porcijų. Kažkada vienoj kaniūšnėj palikau nesuvalgytą pusę porcijos noodl’es (makaronų) su mėsa panašia į karbonadą ir bulijonu (viskas viename dideliame bliūde už 2.5 Lt.).

Saulė siaubingai kaitina. Mieste tvanku ir karšta (35-37 C). O kas trečia kinė eina gatve su lietsargiu. Jos, matai, galvoja, kad įdegusi oda yra negraži. Nelygis. Kai kuriuos net dviračiu važiuojančios kinės prisitaiso lietsargius prie rėmo arba ant rankų užsimauna neišvaizdžius marlius.

Kaip išaiškino latvė Laura, kinai už save "aukstesniais" laiko baltus žmones, tada seka jie patys ir tik po jų – juodukai. Todėl dažnai reklaminiuose stenduose galima pastebėti, kad produktą reklamuoja baltasis žmogus.

Kinai atrodo labai sveiki žmonės. Storą ar apkūnų kiną retai kada bepamatysi. Labai daug pagyvenusių kinų, kurie vaikšto be lazdučių. Visi jie sveikuoliai, dirba kokį nors fizinį darbą ir nemiršta. Kartą su latve Zane važiavom dvi valandas su dviračiu-taxi apie 30 km (kelionė pirmyn-atgal). Tai mūsų vežėjas buvo kokių 65-70 metų vyrukas. Manau jie sveiki, nes visą dieną geria karštą arbatą, arba tiesiog karstą vandenį. Be to, rytais parkuose atlikinėja tokią specifinę mankštą. Turi ji pavadinimą (bet nepamenu). Tai pirma stadija prieš kung-fu (jei neklystu). Jei kada bus proga, būtinai nueikit ryte (apie 6-7 valandą) į kokį parką ar atvirą vietą. Ten pamatysit 10-20 kinų sinchroniškai darančius tuos pratimus. Kartais su vėduoklėmis ar net kardais.

Kažkada eilinėje kelionėje traukiniu prigalvojau, kad pagaliukai valgymui kinus išmokė ryti maistą kaip kad ryja kiaulės – jie ne tik į burną maistą deda, bet primėto, pritaško ir pridrabsto ant stalo, kilimo, grindų ir visur aplinkui. Bet, kaip sakoma, ”Tai Kinija – tai normalu!”.

Nors pats Kinijoj pripratau žiovauti kaip kiaulė – neprisidengęs burnos, manau, tai dar nieko baisaus. Kinai paprastai bežiovaudami dar ir garsą išleidžia ant visos patalpos, tokį ilgą ir garsų "AAAAAAAAAAAAAaaaaaaaahh".

Kinai yra pavydėtinai puikiai išlavinę "foto" atmintį. Kaip gi kitaip jie įsimintų tuos tūkstančius kiniškų hieroglifų? Jų foto-atmintis, deja, atsiliepia ir besimokant anglų kalbos. Jie kartais taip netikėtai situacijose panaudoja iš knygučių išmoktas frazes, kurias mes paprastai perfrazuojam paprastesne kalba. Pavyzdžiu, kartą Šanchajaus traukinių stotyje priėjo maža, gal 12 metų, mergaitė ir man sako: "Excuse me, could you tell me what is the time now? because MY WATCH IS OUT OF ORDER".

Nors su komunistiniu režimu eilinę dieną Kinijoje susidurti yra gana sunku, teko matyti kaip vieno restorano menedžeris išsikvietė visus padavėjus į lauką ir, surikiavęs juos aiškino kažkokius nurodymus. Griežtas vaizdelis.

Komentarų nėra: